Чи можна вагітним палити електронні сигарети?

e-cigaret-1200x800.jpeg

Електронні сигарети, як зрештою і всі інші, для вагітних жінок під забороною. Дослідження 2018 року, оприлюднене в Obstetrical & Gynecological Survey,  показало, що навіть рівень споживання нікотину серед користувачів е-сigarettes подібний до цього ж показника у курців класичних сигарет.

Крім того, електронні сигарети містять:

  • Свинець та інші важкі метали;
  • Бензол — як у вихлопних газах старих автомобілів;
  • Діацетил, пов’язаний із захворюваннями легенів.

Електронні сигарети — це, на жаль, ширше соціальне явище, ніж просто погана звичка. За декілька років серед дівчат середнього та старшого шкільного віку стрімко зросла кількість курців саме е-сигарет. Протягом наступного десятиліття ми, ймовірно, побачимо велику кількість молодих мам-курців, якщо ця тенденція збережеться й надалі.
Відмова від куріння під час вагітності — найкраще, що ви власноруч можете зробити для здорового розвитку малюка в животику.

Ми розуміємо, що сказати це набагато простіше, ніж втілити в життя. До того ж, ви напевно чули, що електронні сигарети безпечніші за звичайні та можуть допомогти вам кинути цю шкідливу звичку? І саме тому замість радикальних змін ви плануєте купити модний девайс?

Однак, будемо відверті, контрольоване споживання або відмова стануть можливими лише за умови, якщо ви будете знати правдиву інформацію щодо електронних сигарет і вагітності.

Принцип дії електронних сигарет і чи є в них переваги перед класичними?

Що таке електронні сигарети? Електронні сигарети (альтернативні системи доставлення нікотину) складаються з акумулятора, нагрівального елемента та картриджу, що містить нікотин, ароматизатори та інші хімічні сполуки, які після нагрівання вдихає користувач. Пристрої для куріння бувають різних розмірів і форм в залежності від виробника, однак шкода від їхнього використання від цього не зменшується.

Електронні сигарети корисніші за звичайні — це міф чи реальність?

Електронні сигарети містять ті самі токсини, що і класичні — різниця лише у кількості. Деякі виробники кажуть, що їхня продукція містить набагато менше нікотину або взагалі не додають його при виробництві. Це буцімто робить їх кращим вибором для людей, які вже курять. Однак немає достатніх доказів, щоб стверджувати, що електронні сигарети допомагають кинути курити. Якщо ви вагітні і не змогли кинути палити самостійно, варто обговорити ризики зі своїм лікарем.
*Думка міжнародної медичної спільноти: електронні сигарети не схвалені як частина терапії при відмові від куріння National Cancer Institute, FDA, American Academy of Pediatrics, ВООЗ чи іншими поважними медичними організаціями. «Безпечного куріння не існує», — беззаперечно кажуть лікарі та дослідники.
Крім того, не можна говорити й про цілковиту безпеку для майбутньої мами та дитини усіх складових нового типу сигарет.

Чи можна вагітним палити електронні сигарети?

Шкода електронних сигарет для здоров’я майбутньої мами і малюка

Попри те, що реклама електронних сигарет стверджує, що вони містять менше шкідливих речовин, ніж звичайний сигаретний дим, е-сигарети шкідливі для здоров’я малюка під час вагітності.

Дослідження доводять, що нікотин та деякі ароматизатори, що використовуються в електронних сигаретах, є небезпечними для здоров’я вагітних жінок та немовлят, і, зокрема, можуть впливати на розвиток мозку та легенів дитини в утробі матері.

Крім того, фетальний (внутрішньоутробний) вплив куріння пов’язаний зі збільшенням ризику:
Мертвонародження — на 50%;
Передчасного розриву плодових оболонок — у 2-5 рази в залежності від терміну вагітності та стану здоров’я вагітної;
Низької маси тіла немовляти (менше ніж 2500 грамів при народженні);
Відшарування плаценти — в 3,5 рази;
Передчасних пологів до 32 тижня вагітності — у 2 рази;
Викидня і деяких вроджених вад розвитку.

Треба зважати й на можливі наслідки вживання тютюнових виробів для дитини відразу після народження та у довгостроковій перспективі.
Немовлята (віком від народження до 28 днів), народжені від курців, частіше страждають від дратівливості та гіпертонусу.
Куріння матері приблизно вдвічі збільшує ризик раптової несподіваної дитячої смерті (SUID, синдром раптової дитячої смерті (SIDS)), у віці до 1 року.

Куріння впливає також й на грудне вигодовування, зокрема, призводить до зниження обсягу вироблення молока, зменшення концентрації молочного жиру і, як наслідок, робить корисний період грудного вигодовування менш тривалим.

Чи шкідливі електронні сигарети без нікотину?

Рідини для електронних сигарет з додаванням ароматизаторів можуть завдати шкоди легеням, навіть якщо вони не містять нікотину, свідчить американське дослідження.

Вчені дослідили вплив ароматизаторів, що використовуються у популярних рідинах електронних сигарет. Жодна з них не містила нікотину, але ароматичні хімікати все одно викликали запалення та пошкодження тканин, а також загибель клітин.

Згодом цей тип пошкодження клітин може призвести до широкого спектра проблем з легенями, зокрема, викликати фіброз, хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЛЗ) та астму. Не найкраще поєднання з вагітністю, чи не так?

Як знизити шкоду від куріння без повної відмови?

Навіть якщо ви не можете покинути куріння під час вагітності, все одно варто вжити заходів для зменшення його шкоди. Пропонуємо кілька простих лайфхаків:

1. Почніть планувати. Для зменшення кількості сигарет, які ви курите, спочатку потрібно почати стежити за кількістю спожитих одиниць. Це допомагає спланувати та встановити максимум добової норми.
2. Щотижня вибирайте кілька сигарет (або інших тютюнових виробів), для відмови. Наприклад, перестаньте курити в машині по дорозі на роботу.
3. Повільно намагайтеся збільшити проміжок часу між курінням.
4. Куріть тільки в непарні або парні години.
5. Обмежте куріння в певних місцях, наприклад, на вулиці, але не на роботі чи в машині.

Якщо ж ви готові кинути палити, дізнайтеся більше про шляхи відмови від куріння у свого лікаря.

Контрольоване куріння може стати першим кроком до повної відмови від цієї шкідливої звички. Перевагами контрольованого споживання сигарет вважають:

  • зниження ризику розвитку серцевих та судинних захворювань;
  • допомогу легеням під час навантажень, зокрема, під час вагітності;
  • мінімізацію ймовірності розвитку онкопатологій в період виношування дитини.

Зменшення шкоди під час куріння допоможе вам краще контролювати свою шкідливу звичку, а також дозволить відчути впевненість, що цей процес можна контролювати. Не можете здолати весь шлях одразу — зробіть маленький крок у потрібному напрямі!


Gala clinic


Хочеш бути щасливою — будь нею.



Gala clinic

Хочеш бути щасливою — будь нею.



вул. Юрія Шумського 1А, Київ

вул. Юрія Шумського 1А, Київ


Gala clinic — професійна гінекологія Березняки, Позняки, Русанівка



Gala clinic — професійна гінекологія Березняки, Позняки, Русанівка



Позвонить