Профогляд — повноцінний гінекологічний check up

osmotr-1200x794.jpg

Основною метою профогляду є упередження онкологічних захворювань. Своєчасно проведені обстеження дозволять надійно виключити онкологію на даний момент або діагностувати її на ранній стадії. Це забезпечить можливість ефективного лікування та збереження життя. Також під час профогляду можливо діагностувати так звані «фонові захворювання», які в майбутньому можуть призвести до виникнення проблем.

Не кожну систему людського організму можна легко продіагностувати. Гінекологічна сфера — одна з систем, які легко обстежувати та профілактикувати небезпечні захворювання. Єдине — що для цього потрібно — це регулярні профілактичні огляди.

Що включає в себе повноцінний гінекологічний check up?

  1. Консультація лікаря гінеколога для сбору анамнезу, уточнення індивідуальних можливих ризиків.
  2. Огляд на гінекологічному креслі
  3. Кольпоскопія
  4. Цитологічне дослідження епітелію шийки матки
  5. УЗД органів малого тазу
  6. Огляд молочних залоз

В процесі обстеження лікар отримує інформацію про стан гінекологічного здоров’я жінки, складає план додаткових обстежень (при необхідності) та графік подальших відвідувань.

Поговоримо окремо про кожну складову профогляду у гінеколога.

Консультація

Консультація  — доволі важливий елемент діагностики, включає в себе спілкування з лікарем, під час якого лікар задає питання щодо скарг та побажань, особливостей менструального циклу, наявних вагітностей, перенесених захворювань, лікувань, операцій тощо. Ретельно зібраний анамнез  — це запорука якісної діагностики та лікування

Огляд на кріслі

Огляд на кріслі — включє в себе огляд з використанням гінекологічних дзеркал та ручне обстеження. З одного боку — це простий та легкий метод обстеження, який не потребує складного обладнання, з іншого боку — один з найважливіших етапів діагностики. Яку інформацію отримує лікар при огляді?

  1. стан слизової та шкіри вульви — дозволяє виключити неопластичні захворювання, такі як крауроз та склероатрофічний ліхен вульви
  2. Наявність додаткових утворень на зовнішніх статевих органах — кондилом, папілом, меланом тощо
  3. Оцінити візуально стан функціональності тазового дна — виключити генітальні пролапси
  4. При обстеженні в дзеркалах лікар оцінює стан слизової піхви та шийки матки, виключає наявність кондилом піхви, поліпів та кондилом шийки матки
  5. В цілому вагінальний огляд дає оцінку так званого «Індексу вагінального здоров’я», який включає в себе стан слизової як зовнішньо так і після пальпації, оцінка вагінальних виділень, проведення рН метрії піхви.
  6. Ручне обстеження дозволяє оцінити стан м’язів тазового дна (діагностика генітальних пролапсів), оцінити стан шийки матки, самої матки та додатків — маткових труб та яєчників.

Взяття цитологічного зішкрібу

Взяття цитологічного зішкрібу з поверхні шийки матки. Є декілька варіантів цитологічного аналізу — традиційний РАР-тест та Рідинна цитологія. Взяття матеріалу відбувається однаково в обох методах, за допомогою спеціальних цервікальних щіточок, а ось зберігання матеріалу відрізняється. У випадку традиційного РАР-тесту матеріал наноситься на скло, у випадку рідинної цитології занурюється в спеціальне транспортне середовище. Обидва методи мають майже однакову високу діагностичну цінність, але Рідинна цитологія все ж таки має більш значний рівень інформативності, тому що забезпечує 100% зберігання всього матеріалу (на відміну від зберігання на склі), та виключє так звані додаткові «домішки».

Кольпоскопія

Кольпоскопія найважливіший метод обстеження слизової шийки матки та піхви з використанням спеціального мікроскопа. Під час кольпокопіі лікар оглядає слизову та проводить спеціальні проби — оцтову та йодну. Це допомогає виявити приховану патологію шийки матки та вульви, які не видно неозброєним оком. Кольпоскопія допоможе виключити наявність дисплазії та раку шийки матки.

Кольпоскопія та Цитологічне дослідження епітелію доповнюють один одного та дозволяють  провести первинну оцінку стану епітелію шийки матки. Якщо проблем не виявлено, цих методів достатньо. При виявленні відхилень від норми лікар може призначити додаткові дослідження.

УЗД органів малого тазу

Ультразвукове дослідження органів малого тазу — сучасний метод інструментальної діагностики, який дозволяє в повній мірі оцінити стан матки, маткових труб та яєчників.

Що лікар може побачити при проведенні УЗД?

  • Аномалії розвитку матки — дворога матка, матка з перетинкою тощо
  • Патології тіла матки — міоми матки
  • Патології порожнини матки — оцінка стану ендометрію (слизової, що виповнює порожнину матки) — поліпи, гіперплазію ендометрію, наявність синехій та додаткових утворень в порожнині матки
  • Патології шийки матки та цервікального каналу — ті, що неможливо побачити при огляді та в дзеркалах та при кольпоскопії — поліпи цервікального каналу, пухлини шийки матки
  • Патології маткових труб, в нормі труби при УЗД не візуалізуються, а ось при наявності в них рідини, крові та інших проблем — вони візуалізуються
  • Патології яєчників — наявність пухлин яєчників, як доброякісних, так і злоякісних. Також при УЗД можна оціниту функціональну здатність яєчників, оцінити менструальний цикл та оваріальний резерв.

Огляд молочних залоз

Огляд молочних залоз — обов’язково включається в профілактичний огляд. Лікар оглядає залози, оцінює стан шкіри, наявність візуальних змін, оцінює стан лимфатичних вузлів, пальпує залози для виключення в них додаткових утворень.

За результатами повноцінного огляду лікар визначається з винесенням попереднього діагнозу та складає план додаткових обстежень або/та частоту подальших оглядів.

Заключний діагноз буде виставлений після отримання данних цитологічного зішкрібу та додаткових обстежень (якщо вони були призначені).

Найбільш часті питання щодо Профоглядів у жінок

З якого віку починати проводити профогляди?

— орієнтовно через 6-12 місяців після початку статевого життя. Якщо до 25 років жінка не починала статевого життя — бажано відвідувати гінеколога 1 раз на 1-2 роки та проводити УЗД органів малого тазу трансабдомінальним датчиком (це потребує наповненого сечового міхура під час обстеження). Також бажано регулярно проводити обстеження молочних залоз.

Як часто потрібно проводити профогляди?

— в середньому — частота профоглядів — 1 раз на 1-3 роки. Частота встановлюється лікарем індивідуально в залежності від віку жінки (в більш старшому віці жінка може відвідувати лікаря рідше), кількості  статевих партнерів (чим більше статевих партнерів, тим вищий ризик гінекологічних запальних захворювань), наявності у жінки супутніх захворювань тощо.

На який день циклу краще проводити профогляд?

— в ідеалі приходити на 10-14-й дні циклу. Але в цілому — профогляд може бути проведений в будь-яку фазу циклу, окрім періоду менструації та 2-3 дні до та після неї. Якщо жінка має внутрішньоматковий контрацептив або приймає протизаплідні пігулки — день циклу для профогляду різниці не має.

До якого віку доцільно проводити профогляд?

— в середньому — до 70 років, але все вирішується індивідуально.

Профогляд в Gala clinic:

  • це умови для довірчої бесіди з довсідченим лікарем
  • Зручні та комфортні умови для огляду — все в одному кабінеті, обладнаному на сучасному рівні
  • Ми співпрацюємо з найкращими лабораторіями Києва
  • В кабінеті у лікаря апарат УЗД експертного класу з можливостями проведення 3D реконструкції як для абдомінального так і вагінального дослідження
  • Після отримання результатів цитологічного дослідження Вам не потрібно приходити ще раз на консультацію, лікар особисто відправить результати зручним для Вас способом (на електронну пошту, вайбер, телеграм тощо) та прокоментує результати цитології, при необхідності призначить дообстеження.
  • Ви отримаєте в перший візит  всі заключення в друкованому вигляді, з фото відеокольпоскопії. При необхідності лікар може внести дані огляду в «санітарну» книжку.

Завітати на профогляд  у зручний для себе час можна у нашому кабінеті на Березняках.

Для цього достатньо зателефонувати +38-098-099-00-90 або скористатися формою онлайн-запису.

Професійно, делікатно та комфортно, зручно та швидко — все для Вашого здоров’я!


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *



Gala clinic


Хочеш бути щасливою — будь нею.



Gala clinic

Хочеш бути щасливою — будь нею.



вул. Юрія Шумського 1А, Київ

вул. Юрія Шумського 1А, Київ


Gala clinic — професійна гінекологія Березняки, Позняки, Русанівка



Gala clinic — професійна гінекологія Березняки, Позняки, Русанівка



Позвонить